Lovemark Nedir - BLOG

Lovemark Nedir Bilgi Paylaşımı

Sektöründe Google'da En Çok Aranan İsim Nasuhi Öztürk oldu.

Sektöründe Google'da En Çok Aranan İsim Nasuhi Öztürk oldu.

DOĞUŞTAN GELEN MARKA’NIZ !

Hiç durup kendinize şunu sordunuz mu? Bazı insanlar neden başarılı? Başarı kimine göre çok çalışmak, kimine göre çok seyahat etmek, kimine göre çok okumak… Aslında başarının sırrı, bir hedef belirleyip, en az bir önemli şeyi başarana kadar hedefe bağlı kalmaktır. Ömer Nasuhi Öztürk bunların hepsini aynı anda yapmış, her zaman çevresindeki insanlardan bir adım önde olmak isteyenler ile çalışmış, önüne bir iş getirdiğiniz zaman siz daha kahvenizden ilk yudumunu alırken, çözüme ve sonuca ulaşmış başarılı bir iş adamı.

Bana göre başarının sırrını, güneşin doğudan doğup batıdan batması gibi öngörülebilir bir kavram olduğunu kanıtlamış, bilinçaltını yönlendirerek markalaşma yolunda göze çarpan işlere imza atmış, hatta bilinçaltını aşmış kendi ismini markalaştırarak arama motorlarında kurumsal kimlik adına en çok arana isim olmuştur.

Markalaşmanın, günümüz Türkiye’sindeki firmaların ülke ve dünya pazarlarında daha fazla yer sahibi olmak adına ve ticaret hacmini arttırmak amacıyla çok önemli bir misyonu vardır. Çünkü, markalaşma, tüketiciniz ile sizin aranızdaki güven bağını, piyasadaki farkınızı, rakiplerinizi elemenizi, sektörde kalıcı bir isim olabilmenizi ve sermaye arttırmanızı sağlar.

Günümüzde markanın on binlerce tanımı varken yaptıkları işler ile kendi kimliklerini marka olarak kullanan insanların, hem dünya pazarında hem ulusal pazarda farklı bir portföyü olduğu göze çarpmaktadır. İnternet ve sosyal medya araçları en önemli iletişim aracı olmanın yanı sıra ticaret de iş dünyasındaki önemi de göz ardı edilemez.

Basit bir örnek verecek olursak; internet dünyasında özelliklede sosyal medyada fenomen diye tabir ettiğimiz çok takip edilen isim olmak artık çok da zor olmayan hatta tek bir hareketinize bakan bir eylem olmuştur ancak bulunduğunuz noktayı koruyabilmek istiyorsanız markalaşmanız gerekmektedir. Ve bu yolda size öncülük edecek, kurumsal kimlik alanında yol gösterecek, kişi veya firmalara ihtiyaç duyacaksınız.

Bu amaçla Ömer Nasuhi Öztürk, Çankaya grup bünyesinde Lovemark firmasını kurmuştur. Her işini büyük bir heyecan ve pozitif bir enerji ile kucaklayan, dinamik,yenilikçi ve uluslararası bir bakış açısına sahip,  işine olan profesyonelce yaklaşımı ve alanındaki yeniliklere öncülüğü ile Türkiye’de sektöre yeni bir yön vererek yaptığı işlerle; 2012 En İnovatif Genç İş Adamı ödülüne layık görülmüş. 15.000’den fazla firmaya marka danışmanlığı yapan Öztürk; bireysel kimliğinizin markalaşması, şirketlerinizin marka değerini küresel bir boyuta taşımasındaki en önemli yol arkadaşınız olmaktadır.

İş hayatı sıkıcıdır, pazartesi sendromları ve benzeri bahaneleri ortadan kaldıran keyifli bir sentez oluşturan çalışma hayatını yaşam tarzı ile bütünleştirmiş, işinden keyif alan, çalışanlarının şirin babası ve Neşet Ertaş hayranı olan; Ömer Nasuhi Öztürk’e firmanızın markasını emanet edip gözünüz kapalı güvenebilirsiniz.

            Bir sanatçının yarattığı esere attığı imza misali, yaptığı işlerin altında kullandığı imzası Öztürk’ün kurumsal kimlik alanında en çok aranan isim olmasını sağlamıştır. Firmalarının yanı sıra bireysel olarak doğuştan gelen ismini bir marka haline getirmiş ve bu ona başarılı bir iş adamı olma anahtarını vermiştir.